Technologia IPL (Intense pulsed light) jest technologią stosowaną przez lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów do wykonywania różnych zabiegów na skórze. Urządzenia tego typu wykorzystywane są do usuwania owłosienia na ciele, fotoodmładzania (na przykład w leczeniu pigmentacji skóry), jak i również przy łagodzeniu chorób dermatologicznych takich jak trądzik.2_sucg3yne.png
Urządzenia te są wyposażone w lampy xenonowe które wykonują impuls świetlny o szerokim spektrum. Szkła które są przymocowane z przodu lamp pełnią rolę filtrów które usuwają zbędne pasmo promieniowania dostosowując tym samym urządzenia do odpowiednich zabiegów. W zależności od typu filtra pasmo wyjściowe promienia świetlnego może mieć od 400 do 1200nm. Urządzenie wysyłając promienie świetlne niszczy wewnątrz skóry określone struktury i chomofory, np. melaninę we włoskach lub hemoglobiny w naczyniach krwionośnych, uniemożliwiając w ten sposób odrastanie włosków lub lecząc skórę.


depi1.pngFotodepilacja  


Fotodepilacja czyli trwałe usuwaniem owłosienia, jest jednym z zabiegów wykonywanych przy użyciu technologii IPL. Urządzenie wysyłając promienie świetlne o określonej długości niszczy cebulkę włosa dzięki czemu zapobiega ponownemu odrastaniu włosków. Istotnym jest, że na ten zabieg reagują tylko włosy w fazie wzrostu, pozostałe włoski będące w fazie spoczynku (Telogen), trwającej od 3 do 8 tygodni, niestety nie poddają się wiązce promieni. Po tym okresie zaczyna się wzrost włosa, dlatego ważne jest, aby terapia IPL była powtarzana 5-10 razy, w odstępach od 3 do 6 tygodni. Fioletowa głowica aparatu IPL firmy DEESS model GP586 daje możliwość skutecznego i bezbolesnego usuwania owłosienia wykorzystując proces fotodepilacji!
odml2.pngFotoodmładzanie


Urządzenia IPL doskonale nadają się do leczenia efektu starzenia się skóry. Zabiegi fotoodmładzania są nieinwazyjne oraz dynamiczne, wykorzystują w swym działaniu impulsy światła o niewysokiej gęstości energii pobudzając regenerację i odbudowę kolagenu, co z kolei prowadzi do zniwelowania drobnych zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Aparat IPL firmy DEESS model GP586 jest wyposażony w specjalną głowicę umożliwiającą wykonywanie zabiegów fotoodmładzania filtrując wiązkę światła do częstotliwości która, pobudza produkcję kolagenu. Zabieg należy przeprowadzać na całej twarzy, nie powoduje on skutków ubocznych i nie ogranicza codziennego trybu życia. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując terapię w odstępach od 2 do 4 tygodniowych, a długość serii  powinna zawierać od 4 do 6 zabiegów.
trad3.png


Leczenie trądziku pospolitego i różowatego


Dzięki użyciu światła IPL, można zniszczyć szybko namnażające się bakterie powodujące stan zapalny skóry. Lampa IPL działa podobnie jak stosowanie antybiotyku miejscowego, jednak nie ma ono niepożądanych skutków ubocznych. W przypadku trądziku zaleca się serie od 3 do 5 zabiegów, powtarzanych w odstępach 14 dniowych. Urządzenie IPL firmy DEESS model GP586 pozwala na leczenie trądziku wykorzystując białą głowicę xenonową.
Przeciwwskazania zabiegów

- ciąża i karmienie piersią;
- świeżo opalona skóra;
- samoopalacze;
- leki hormonalne;
- stosowanie retinolu w dowolnej postaci;
- stosowanie ziół: dziurawca, nagietku;
- schorzenia związane z wrażliwością na światło;
- choroby skóry;
- skłonności do powstawania przebarwień;
- wszczepiony rozrusznik serca, pompa insulinowa, metaliczne implanty;
- choroby nowotworowe;
- peelingi kwasami oraz mikrodermabrazja;
- cukrzyca;
- padaczka;
- toczeń;
- bielactwo;
- choroby serca, nadciśnienie.