Sonoterapia czyli leczenie ultradźwiękiem polega na oddziaływaniu fali ultradźwiękowej na struktury ciała znajdujące się pod skórą. Wykorzystując drgania ultradźwiękowe uzyskuje się efekty terapeutyczne i stymulujące które powodują wzbudzenie procesów naprawczych komórek. Leczenie ultradźwiękiem powoduje pobudzenie metabolizmu komórek, zwiększają elastyczność skóry, poprawiają krążenie krwi, ma również wpływ na drenaż limfatyczny i przyśpiesza spalanie tłuszczów w tkankach.


s1.jpg s2.jpg s3.jpg s4.jpg


SlimX 3 w 1
Zasada działania
Sonoterapia polega na wytwarzaniu przez urządzenie ultradźwięków o częstotliwości od 150KHz do 3MHz. Wykorzystywane są one do wykonywania zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych. Ultradźwięki od 150KHz do 600KHz służą do redukcji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Działanie to odbywa się dzięki aktywacji noradrenaliny (NorAd-526), która podnosząc metabolizm w komórkach, przyczynia się do efektywniejszego spalania tłuszczu. Zalecany przede wszystkim do redukcji tłuszczu z miejsc trudnych do wyćwiczenia np. otyłość brzuszna. Terapia ultradźwiękiem wspomaga wchłanianie żeli i kosmetyków, dlatego podczas zabiegu stosuje się kremy lecznicze i wyszczuplające. Czas trwania zabiegu ultradźwiękowego aby uzyskać pożądane efekty nie powinien być krótszy niż 5 minut lecz nie dłuższy niż 10 minut w danym obszarze.
W przypadku urządzenia 3 w 1 marki SlimX model SKD-8800 sonda ultradźwiękowa działa na częstotliwości 330KHz. Urządzenie to poprzez poprawienie krążenia krwi, wzmocnienie drenażu limfatycznego oraz zwiększenie odżywienia komórek powoduje spalanie tkanki tłuszczowej a pobudzenie funkcjonowania skóry właściwej ma wpływ na zmniejszenie cellulitu.Sl-imX-SKD-8800-foto.JPG
Przeciwwskazania
- Choroby serca (rozrusznik);
- Nieprawidłowości układu naczyniowego;
- Ból niewiadomego pochodzenia;
- Ciąża;
- Zmiany/Choroby nowotworowe;
- Miejsca krwawiące;
- Hemofilia;
- Nie wolno stosować: wokół oczu, narządów płciowych, okolicy serca;